Σάββατο 8 Σεπτεμβρίου 2012

Λετονία – Ελλάδα 1-2 (Vid)

Αποστολή εξετελέσθη …

Το πρώτο βήμα που θα την φέρει πιο κοντά στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Βραζιλίας έκανε η Εθνική Ελλάδος στη μακρινή Ρίγα, κερδίζοντας με 2-1 την Λετονία....

Καταφέρνοντας να αποφύγει το σκόπελο του πρώτου ματς των προκριματικών, που συνήθως κρύβει εκπλήξεις, η Εθνική μας, καίτοι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, με τους Λετονούς να προηγούνται από το 42 με πέναλτι του Τσάουνα, γύρισε το ματς και με τέρματα του Σπυρόπουλου στο 57' και του Γκέκα στο 69' πέτυχε το στόχο της και έθεσε τις βάσεις για τη συνέχεια.

Η ελληνική ομάδα είχε και δοκάρι στο 34' με τον Μανιάτη, ενώ έχασε τον Σαμαρά, που τραυματίστηκε στο χέρι στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.video platformvideo managementvideo solutionsvideo player